Cywilizacja egipska była jedną z najbardziej wpływowych i potężnych cywilizacji starożytności. Ichwizja architektury, estetyki i wzornictwa wciąż jest wdrażana w projektowaniu wnętrz na całym świecie. Oto kilka wskazówek, jak zastosować styl egipski do swojego domu w elegancki i atrakcyjny sposób.

1. Wybierz odpowiednie kolory

W tego typu dekoracjach czernie i głębokie brązy doskonale kontrastują z żółciami i złotem tworząc eteryczny i elegancki klimat. Trzymaj się więc z dala od zbyt ciepłych lub pastelowych odcieni, ponieważ egipska estetyka jest ponadczasowa i powinna umieć harmonijnie łączyć powyższe kolory. Dodatkowo można uzupełnić kolory akcentami czerwieni i szafirowego błękitu w różnych dekoracjach.

2. Wybierz eleganckie meble

Najlepiej zdecydować się na eleganckie i stonowane meble, takie jak krzesła czy fotele z gładkich materiałów, takich jak skóra, oraz w kolorze czarnym. Można jednak zastosować również meble w kolorze żółtym lub musztardowym. Staraj się unikać jasnych kolorów drewna i zamiast tego wybierz ciemne drewno, które jest w harmonii z resztą tonów w przestrzeni. Meble w ciemnych kolorach można uzupełnić o złote akcenty, aby jeszcze bardziej podkreślić głębię i klasę mebli lub regałów.

3. Nie zapomnij o akcesoriach

Kiedy już zdecydujesz, na jaki kolor pomalować ściany i jakie meble wybrać, czas ożywić styl egipski poprzez elementy dekoracyjne. Jest to najbardziej zabawna część całego procesu, ponieważ pozwala wydobyć swoją osobowość.

Złoto i brąz można dodać w dodatkach, takich jak poduszki z egipskimi pejzażami, teksturowane dywaniki, obrazy faraonów, ręcznie malowane naczynia, rzeźby bogów czy lustra zawierające hieroglify lub inne elementy nawiązujące do historii starożytnego Egiptu. Akcesoria i dekoracje możesz przywieźć prosto z Egiptu! Na stronie https://fajnewakacje.pl, dowiesz się, jak zaplanować urlop w tamtym zakątku świata.

4. Elementy naturalne

Starożytni Egipcjanie byli wielkimi miłośnikami zieleni jako elementu dekoracji swoich budowli. Duża część tej cywilizacji żyła na pustyni Sahara wzdłuż rzeki Nil, więc symulacja środowiska pustynnego i włączenie niektórych roślin to świetny pomysł.

Papirus egipski (Cyperus papyrus) jest bardzo popularną rośliną w tej kulturze i można go łatwo znaleźć w całej Europie. Kaktusy i aloes to również doskonały wybór roślinności. Dodatkowo palmy są również fantastyczną alternatywą uzupełniającą wystrój.