Czy można wykonać dom z drewna? Oczywiście, że tak. Wiele osób jest zszokowanych takimi możliwościami, ale domy, jakie w zdecydowanej większości bazują na elementach drewnianych, stały się w Polsce faktem.

Warto wiedzieć, że ta metoda stawiania domów, już od wielu lat znajduje się w użyciu, za granicą. W szczególności, jeżeli mowa jest o Kanadzie, czy też dalekiej i mroźnej Skandynawii.

Technologia szkieletowa

Budowa domów technologią szkieletową wymaga jednak ne lada zaangażowania, a co najważniejsze – dokładności. Tak, wszyscy wiedzą, że polskie ekipy budowlane to ludzie, którzy czasem pozwalają sobie na nieco fuszerki. Tzn. coś im nie wyjdzie, ale próbują to jakoś „załatać”.

Przy domach, jakie budowane są w całości z drewna, nie można sobie na takie rzeczy pozwolić. Dlatego jak na razie nie ma tak wielu specjalistów, którzy decydują się na stawianie domów w ten właśnie sposób.

Aczkolwiek, warto rozważyć postawienie domu w ten sposób. Chociażby dlatego, że pozwoli to na stworzenie domu zupełnie mniejszym kosztem. Tak, bowiem domy drewniane są zdecydowanie tańsze, ale oferują tyle samo wygód, komfortu, co domy stawiane metodą tradycyjną. Warto również wiedzieć, że są to takie konstrukcje budowlane, które można tworzyć przez cały rok.

Jak jest to możliwe? Ot, chociażby dlatego, że nie wykonuje się tu prawie żadnych robót „mokrych”. Jedynie wylanie fundamentów wymaga odpowiedniego okienka pogodowego. Tak, wszystkie elementy drewniane, jakie wykorzystywane są na placu budowy, tworzy się w magazynach. Dopiero potem zwożone są one na plac budowy, gdzie łączone są w całość – coś na zasadzie klocków Lego.